ברנרדה פינק

ברנרדה פינק, מצו סופרן

ברנרדה פינק, בת להורים סלובנים, נולדה בבואנוס איירס, וקיבלה את חינוכה המוזיקלי והווקאלי   ב-Instituto Superior de Arte של תיאטרון קולון.

ברנרדה פינק היא אחת מהזמרות המבוקשות ביותר בהופעות וברסיטלים. היא זוכה לשבחים בזכות הרבגוניות המוזיקלית שלה, והוזמנה להופיע עם התזמורות והמנצחים המובילים באירופה ובאמריקה. הרפרטואר שלה נע בין מוזיקה עתיקה עד מוזיקה בת המאה העשרים. היא קיבלה ביקורות מהללות בארגנטינה ובבתי האופרה הנחשבים באירופה. היא מופיעה באופן קבוע ברסיטלים ומעניקה כיתות אמן.

יש לה מספר רב של הקלטות מוערכות מאוד עם מעל ל-50 אלבומים של מוזיקה קלאסית, חלק נכבד מהם קיבל אף פרסים פרסים יוקרתיים כמו ה-Diapason d'Or והגראמי. אלבומה האחרון כלל ליד של מאהלר ביחד עם תזמורת אמני הצליל, אנדרס אורוסקו-אסטרדה והפסנתר אנטוני ספירי.

ב-2006, ברנרדה פינק קיבלה את מדליית הכבוד האוסטרית לאמנות ומדע מקנצלר אוסטריה, וב-2012 קיבלה ביחד עם אחיה, מרקוס פינק, את פרס התרבות היוקרתי ביותר של סלובניה בזכות ההקלטה "!Slovenija". ב-2014, היא קיבלה את תואר ה-Österreichischer Kammersänger (זהו תואר המוענק לזמרי אופרה מצטיינים על ידי המשרד הפדרלי האוסטרי לחינוך, אומנות ותרבות).