מפגש מוסיקלי בין גדולי המלחינים והמשוררים הישראליים לאורך ההיסטוריה הישראלית ועד ימינו

תום בן ישי, סופרן | אחינעם קיסר,פסנתר

כיצד פגשו מרק לברי ופאול בן חיים את לאה גולדברג ואת רחל המשוררת? איך הם בחרו להלחין את המילים של נתן אלתרמן וביאליק? איפה הישראליות פוגשת את הגולה?
מאז תחילת ההתיישבות בארץ בעת החדשה, מלחינים קלאסיים חיפשו את הזהות הישראלית שלהם באמצעות המוסיקה. המוסיקה "הישראלית", שעוד לא היה לה איפיון חד משמעי והייתה קיבוץ גלויות, קיבלה אין ספור פנים ומגוון סגנונות אופי על ידי מלחינים שכל אחד עלה מארץ אחרת וליוותה אותו מורשת שונה. הסגנון האירופאי, המזרחי, הארצישראלי ואף המוסיקה הערבית התמזגו למה שנולד להיות תחילתה של מוסיקה ישראלית אמנותית. שם, פגשו המלחינים לראשונה את השפה עברית.

בקונצרט, נפגוש מגוון דוגמאות לכתיבה הישראלית, מילה ומנגינה, זה לצד זה, במשך מעל ל-7 עשורים, ונגלה כיצד המוסיקה והטקסט חוברים להם יחד ליצירה אמנותית גדולה ומורכבת.

תום בן ישי,  סופרן, היא בוגרת "מיתר אופרה סטודיו" של האופרה הישראלית בתל אביב, האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ותוכנית "תדרים" לביצוע מוסיקה בת זמננו. אחינעם קיסר, פסנתר, היא בוגרת תואר במסלול לליווי זמרים בביה"ס גילדהול למוסיקה ודרמה בלונדון וכמו כן בוגרת האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. ביחד, יפגישו היוצרות פרשנויות עמוקות ומעניינות לטקסטים ולחנים שנכתבו כאן, במדינה שלנו, על ידי מבחר רחב של מלחינים ומשוררים שונים, ויספקו את הזווית הייחודית שלהן לעשייה הישראלית לאורך הדורות, מפאול בן חיים, יחזקאל בראון ועד יוני רכטר וסשה ארגוב.