פסנתר – חנן בכר

צ'לו – תמר דויטש

חלילים – דניאל סאסי

עוד – נפתלי כהן

קונטרבס – מתן יעקב

כלי הקשה – תום משלניק

 

קונצרט מיוחד של מוזיקה מארצות המזרח התיכון – מוזיקה ערבית קלאסית ומוזיקה עממית בעיבודים יצירתיים שמשלבים את הפסנתר והצ'לו המערביים עם העוד והנאי הערבים ומעניקים להם הרמוניה יוצאת דופן.

 

בתוכנית:

סמאעי נהוואנד – מסוט ג'מיל

סמאעי חיג'אז – גוקסל בקטגיר

לונגה ריאד – ריאד אל סונבטי

הפתיחה ללילת חוב – מוחמד עבד אל וואהב

מוניה – דאוד אכרם

קטעים מקוריים

ועוד שלל קטעים מיוחדים בעיבודים צבעוניים במיוחד

 

90 ש"ח

הנחה מיוחדת לחילים ומפונים – 45 ש"ח

 

טורקיז הוא הרכב ייחודי המנגן מוזיקה מסורתית מארצות המזרח בעיבודים מקוריים המעניקים ליצירות חיים מחודשים ומנגישים את המוזיקה הערבית הקלאסית לכל אוזן.

ההרכב מונה שישה נגנים, כל נגן מעמיק בתחומו, לכל נגן רקע מוזיקאלי שונה, וכל הנגנים עושים עשייה מוזיקלית רחבה ומגוונת. נגני ההרכב מתמחים בנגינת מוזיקה ערבית, טורקית, אנדלוסית, מוזיקה קלאסית, קלאסית בת זמננו, מטאל, ג'אז, פופ, מוזיקה הודית ועוד.

כך מתוך החיבור נוצרים ביצועים מקוריים במיוחד שמצד אחד נאמנים למקור, ומצד שני מתאימים לכל הקהלים.

 

חברי ההרכב:

נפתלי כהן – עוד. החל את לימודיו המוזיקליים על חלילית בגיל 6 ובהמשך הוסיף ללמוד גם קלרינט וסקסופון. בנוסף גם למד חזנות ועד היום הוא חזן בבית הכנסת. מאז ילדותו היה נפתלי חשוף למוזיקה ערבית ובגיל 19 החל את לימודיו במרכז למוסיקה מן המזרח בירושלים והתמקצע בנגינה על עוד. שם למד את תורת המקאם, את תאוריית המוסיקה הערבית הקלאסית ותולדותיה. את לימודיו סיים נפתלי בהצטיינות.

נפתלי מנגן בתזמורות והרכבים שונים בכל חלקי הארץ וניגן בשיתופי פעולה עם מיטב האמנים בתחום המזיקה הערבית, כדוגמת אלעד גבאי, ניזאר אלחטאר, משה חבושה… נפתלי בעל רקע מוזיקלי מגוון במיוחד ובנוסף להיותו ממוחה למוסיקה ערבית קלאסית, הוא מנגן גם מוזיקה חסידית וכליזמר, מוסיקת עולם ומוסיקה קלאסית. נפתלי מלמד עוד ותורת המקאם באופן פרטי, ובארבע בתי ספר שונים ברחבי הארץ וכן מלמד חלילית וקלרינט בקונסרבטוריון עירוני בבית שמש.

תמר דויטש – צ'לו. החלה את לימודי הצ'לו בגיל 5 בקונסרבטוריון קרית־ים ולאחר מכן למדה אצל הצ'לן מיכה הרן, (הצ'לן הראשי של הפילהרמונית בזמנו). בגיל 20 סיימה בהצטיינות את לימודיה לתואר ראשון בביצוע צ'לו קלאסי בביה"ס למוזיקה ע"ש בוכמן־מהטה באוניברסיטת תל־אביב בכיתתו של פרופ' הלל צרי. במהלך לימודיה ניגנה ברביעיית "גרטלר", הרביעייה הייצוגית של האקדמיה, וניגנה כמובילה בתזמורת הסימפונית. תמר זכתה במגוון פרסים ומלגות, ביניהם מלגות הצטיינות מטעם קרן שרת, קרן רונן, מלגות לקורסים, מעמד מוזיקאית מצטיינת בצבא ובמספר תחרויות בארץ ובחו"ל.

תמר מלמדת בקונסרבטוריון קריית אונו ובאופן פרטי, ומנגנת במגוון הרכבים בסגנונות שונים ביניהם תזמורת המהפכה, תזמורת מזרח ומערב, מפעל המוזיקה צימבליסטה וצ׳לנית בתזמורת הפילהרמונית הישראלית לעונת 2023-24.

 

דניאל סאסי – חלילים. בת 22, ומזה כעשור מנגנת כל סגנון אפשרי בערך על חלילים ממגוון תרבויות ומסורות, ביניהם: חליל צד, נאי טורקי וערבי, קוואל, דיזי, חליליות איריות ועוד. היא תלמידתה לחליל צד של אסתי רופא (הקאמרטה הישראלית ירושלים), והתעמקה בנגינה בנאי הטורקי ובתורת המקאם במרכז של נגן הנאי הנודע Salih Bilgin באיסטנבול.

דניאל היא חברה ומלחינה בלהקת הפרוג מטאל האקספרימנטלי STORCHI, שהופיעה רבות וזכתה לביקורות חיוביות בארץ ובחו"ל, בין היתר ממגזין PROG הנודע.

מעבר לזה היא מופיעה ומקליטה עם הרכבים רבים ומגוונים – להקות רוק ומטאל, אנסמבלי מוזיקת עולם ותזמורות, וביניהם ה-Oriental Rock Orchestra של יוסי סאסי, Haken, האנדלוסית הישראלית, תזמורת ירושלים מזרח ומערב ועוד

חנן בכר – פסנתר. החל את ללמוד פסנתר בגיל 10 ובגיל 15 החל ללמוד במרכז החדש למוזיקה ברמת גן ובמגמת המוזיקה בתיכון "בליך רמת גן". זכה במעמד מוזיקאי מצטיין בצבא ובמהלך שירותו הצבאי כמוזיקאי מצטיין חנן לימד מוזיקה נוער בסיכון, ולמד באקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים תואר ראשון ושני בביצוע פסנתר קלאסי תחת הדרכתו של הפסנתרן ודים מונסטירסקי. חנן בעל ניסיון במה בינלאומי הכולל נגינה בקונצרטים, פסטיבלי מוזיקה ותחרויות. מנגן במגוון רחב של הרכבים מוזיקה קלאסית, ג'אז ומוזיקה ערבית.

מתן יעקב – קונטרבס. מתן מנגן קונטרבס ובס חשמלי, ובנוסף הוא גם טכנאי סאונד מן המעלה הראשונה. מופיע בכל רחבי הארץ בהרכבים רבים ומגוונים בהם הוא מנגן מוזיקה קלאסית, ג'אז, פופ, רוקנרול, מוזיקה ערבית, מחזות זמר ומוסיקת עולם. ניגן כנגן תזמורת במספר תזמורות כדוגמת הקאמרית הישראלית, סימפונית רמת גן, סימפונית אשדוד וגם אנדלוסית אשדוד.

מתן בעל השכלה מוזיקלית אקדמית רחבה הכוללת תואר ראשון מהקרייה האקדמית אונו במוזיקה קלה וג'אז, ותארים ראשון בביצוע קונטרבס קלאסי, ראשון בחינוך מוזיקלי ושני באלתור של מוזיקה בת זמננו מהאקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים.

תום משלניק – כלי הקשה.  נגן כלי הקשה אתניים: דרבוקה, תופי מסגרת, תופי מרים.

החל את דרכו על נגינה בדרבוקה בגיל 6 במסגרת פרטית, בגיל מאוחר יותר למד מערכת תופים בקונסרבטוריון בעיר חולון. למד כשנתיים במרכז למוסיקה מן המזרח וכיום סטודנט לתואר ראשון במוסיקה באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. תלמיד של נגן כלי ההקשה ארז מונק, השתתף בסדנאות בארץ ובחול של גלעד דוברצקי וזוהר פרסקו. מתמחה בעיקר במוסיקה ערבית, מושפע ממוסיקה הודית.

מנגן במספר הרכבים שונים, מופיע בארץ ובעולם.

צילום: יואל לוי