מורין נהדר – שירה, גיטרה אקוסטית, תוף פריים, מחקר, ניהול אמנותי ועיבודים

צוריאל אברמוביץ' – פסנתר וקלידים

יוסף גוטנמכר – קמנצ'ה

 

"גלי לי לאן" הוא מופע חדש בבכורה עולמית העולה לראשונה בסטודיו אנט, בקולה המרגש של הזמרת, היוצרת והפייטנית הבינלאומית עטורת השבחים, מורין נהדר, זוכת פרס אורי אורבך לתרבות יהודית בתחום המוזיקה לשנת 2023
במופע זה מתמקדת מורין בקולן המושתק של המשוררות המזרחיות – חביבה פדיה, יונית נעמן, אלה בת ציון, תהילה חכימי ועוד וחושפת את עולמן הפנימי והמסתורי כפי שהוא מתגלה, בין היתר, בשיר הערש העממי שלמדה מפי סבתה. מורין מתכתבת גם עם המשוררות הגדולות שזכו לתהילה כמו לאה גולדברג, דליה רביקוביץ, רחל, זלדה, ואף עם טקסטים של אתי הילסום. בכך למעשה פורשת מפה שסביבה מתאספות נשים שכתבו מדם ליבן, ויחד הן יוצרות פסיפס מרהיב של מחשבות ורגשות אוניברסליים ללא הבדל של ארץ ומולדת. כמו בחוש שישי, מורין תופרת לחנים מדוייקים, ונותנת למילים משנה תוקף ושכבה נוספת של פרשנות רעננה. כל שירי המופע הם לחנים מקוריים של מורין ויופיעו בדיסק החדש שלה.

מהביקורות:
"מורין היא כוכבת גדולה שהשואו האמיתי שלה הוא בקולה הנהדר, בשירתה השובה והמשכרת, הצלולה והיפה עד כאב… אי אפשר שלא להיכבש" (עמוס אורן, אתר 'הבמה')

"שיריה מרעידים את הנפש בחוויה מוסיקלית; הם מסוגלים להשכיח את הזמן והמקום ולהזכיר למה אנשים באים ביחד לאולם גדול ויושבים ומשתתקים ומקשיבים לזמרת ששרה מעל במה. מסבירים משהו מהכמיהה הזאת למוסיקה, ומה היא מגלה לנו על עצמנו" (מבקר המוסיקה, נועם בן זאב)

"זמרת מעולה, בצמרת ליגת העל של הזמרות הישראליות…מלחינה מצוינת, חיבור טבעי ונכון בין אמנותי לעממי ובין חדש לישן… היה שווה לבוא ולו רק כדי לשמוע את השירה הנפלאה של מורין נהדר…היא שרה בקול צלול להפליא שנשא אתו, חרף ניקיונו, מטען גדול של רגשות, זכרונות, חוויות וגעגועים. שירתה של מורין נהדר היא שירה שמחזיקה את המקום, גם אם המקום לא יודע שהיא מחזיקה אותו" (בן שלו, 'הארץ')

70 ש"ח / 60 ש"ח

צילום אילן בשור