סדרת קונצרטים חדשה בניהולו ועריכתו של עידו אריאל. קונצרט מס' 2

שמואל ברלד, בריטון

עידו אריאל, פסנתר

 

הליד הגרמני עושה עלייה: תרגומים לעברית של שירים אומנותיים משנות ה-30 ועד ימינו. במרכז התוכנית: תרגום חדש ל"טוחנת היפה" מאת שוברט, במלאות לו 200 שנה.

שמואל ברלד הוא בס-בריטון גרמני-אמריקאי-ישראלי, נולד בגרמניה וכרגע חי בין ירושלים, ישראל והאלברשטט, גרמניה. כילד, שמואל שר באופן תדיר בבית הכנסת, שואב השראה מהסבא שלו – חזן במיאמי.הוא חבר תיאטרון של הרץ בהלברשטט, גרמניה, מאז ספטמבר 2022. שמואל מחזיק בתואר שני באופרה מאוניברסיטת פרנקפורט למוזיקה ואמנויות הבמה ובתעודה בפדגוגיה קולית מאקדמיה למוזיקה בוויסבאדן. הוא גם למד אמנות החזנות במכון תל אביב לחזנות תחת החזנים נפתלי הרשטיק, ריימונד גולדשטיין וחיים פייפל. בנוסף לקריירת הבמה, שמואל לומד מוסיקולוגיה עם דגש מיוחד על מוזיקה קולית.

ד"ר עידו אריאל הוא פסנתרן ומלווה, מדריך זמרים, מרצה ומתרגם, מהדמויות הבולטות בתחום השיר האומנותי בישראל. המייסד של 'לידר בפיתה' – בית ישראלי לשיר האומנתי. ייסד וניהל את סדרת הקונצרטים 'שירה-שיר', שהוקדשה לשיר האומנותי הקלאסי והישראלי בביצועם של זמרים ישראלים מובילים. ליווה זמרים רבים בארץ ובחו"ל, הרצה בכיתות אמן באירופה, בארה"ב ובישראל ורבים מתלמידיו הם מהזמרים הבולטים בארץ. באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים כיהן כראש המחלקה הווקלית וכדיקן ועוסק בתרגום מותאם לשירה של רפרטואר השיר האומנותי.

 

צילום עידו – מיכאל פאביה

צילום שמואל – לארי ברנד