אנסמבל נארי

לירון גבעוני – סופרן; נעמי חסון – חליליות; יותם הרן – צ'לו; גיא פרדו – צ'מבלו; יוליה לוריה  – כינור

מקהלה 

הקונסורט הקולי הירושלמי; מנצחות – יעל דושי ורותם קדרון

 

שיתוף פעולה מיוחד בין שניים מגופי הביצוע הבולטים בסצנת הבארוק הצעירה בישראל. הקונסורט הקולי הירושלמי מתמחה בביצוע של מוזיקה עתיקה רב-קולית, ואנסמבל הבארוק נארי מתמחה בנגינה על כלי נגינה היסטוריים ובגישה דרמטית-סיפורית למוזיקה קאמרית. ביחד הם מציגים את האורטוריה 'אסתר המלכה' מאת ג'אקומו קריסימי – גרסה מקוצרת לסיפור המקראי המתמקדת בהצגת יהירותו של המן, ובגבורתה של אסתר המושיעה את עמה. בתוך האורטוריה ישובצו מוטטים וקטעי תהילים, בדומה לביצוע המקורי האורטוריה ברומא של המאה ה-17, אשר משקפים גישות מגוונות להלחנת טקסטים מן המקורות; החל ממזמורים לותרניים של היינריך שיץ, ועד ליטורגיה צרפתית מאת מישל רישאר דה-ללאנד והנרי דו-מונט.

120 ש"ח כרטיס תמיכה באנסמבלים

100 ש"ח  כרטיס רגיל

85 ש"ח אזרח ותיק, סטודנט, תלמיד

צילום: איתמר פרידמן

אנסמבל הבארוק נָארִי הוא הרכב צעיר שהוקם בשנת 2019 על ידי נעמי חסון (חליליות), לירון גבעוני (סופרן), יותם הרן (צ'לו-בארוק) וגיא פרדו (צ'מבלו). ההרכב מתמחה בנגינת מוזיקה מתקופת הבארוק בכלים היסטוריים ובהשראת טכניקות נגינה תקופתיות, בגישה רעננה ורלוונטית היוצרת חיבור מיידי עם המאזין המודרני.

להאזנה – אנסמבל נארי

 

צילום: טל גלאון

הקונסורט הקולי הירושלמי הוא אנסמבל המונה כ-12 זמרים, ומתמקד בביצוע מוסיקה עתיקה. הקונסורט הוקם במטרה להעשיר את הנוף המקהלתי בארץ ולהביא לקדמת הבמה מוסיקה מהרנסנס והבארוק, והוא האנסמבל הווקאלי היחידי בארץ המוקדש לביצוע הרפרטואר של התקופה.

להאזנה – הקונסורט הקולי הירושלמי