פסטיבל אפוס

פסטיבל אפוס לסרטי תרבות ואמנות משלב ידיים זו השנה הראשונה עם פסטיבל פליציה בלומנטל למוסיקה קלאסית, ומעניק לקהל הצופים והשומעים חוויה ייחודית ומגוונת במוזיאון תל אביב לאמנות.

פסטיבל אפוס שם לו למטרה להביא את מגוון האמנויות לקהל הרחב דרך התיעוד הקולנועי. בראש סדר העדיפויות של הפסטיבל עידוד יצירה ישראלית אשר תתעד את העשייה האמנותית המקומית ותיתן לה את הכבוד המגיע לה. הקהל הממלא את אולמות המוזיאון בימי הפסטיבל, מוכיח לנו כל שנה מחדש, עד כמה התחום מעורר עניין ומספק הנאה.

בין הסרטים הבינלאומיים שיוקרנו השנה נציין את הסרטים התיעודיים על רוסטרופוביץ', רביעיית אבן (Ébène), סרט על הפאדו (מפורטוגל), סרט על ז'אק ברל. מתחומי אמנות אחרים נוכל להזכיר את בסקיאט, סרט עלילתי על הצלם מייפלת'ורפ, סיפור על צלמת אוסטרית-בריטית שהפכה לסוכנת ה- KGB, סרט במלאת 100 שנה לבאוהאוס, סרט על הבמאים השבדי ברגמן ומל ברוקס, ועוד רבים וטובים.  

במסגרת ימי הפסטיבל אנו שמים דגש על פעילויות מיוחדות ליוצרים, אמנים, סטודנטים, תלמידי תיכון ולילדים, להם אנו מקדישים תכנית מיוחדת בשבת בבוקר, וכמובן לקהל הרחב שוחר תרבות ואמנות. כמו-כן נערכות תחרויות לעידוד יצירתם של סרטים ישראליים על אמנים ואמנות מקומית – במטרה לשמר את אוצרות התרבות הישראלית לדורות הבאים.

מוזמנים להצטרף אלינו. לאתר הפסטיבל ופרטים נוספים לחצו כאן 

פסטיבל פליציה בלומנטל ופסטיבל אפוס