אודות
הפסטיבל

אהבת החיים, הצורך להמשיך לחלום ולחוות מחדש את היצירה המוזיקלית, היא תפיסת העולם עימה יצאנו לדרך במאי 1999 אז ייסדנו את פסטיבל פליציה בלומנטל למוזיקה. בחרנו ליצור באולמות מוזיאון תל אביב לאמנות, מוסד פעיל ביותר בתחום המוזיקה בנוסף לעושר התערוכות וההרצאות בו. במהלך 19 שנות קיומו של הפסטיבל למדנו כיצד לשלב בין המוזיקה הקאמרית, המוזיקה התזמורתית, ההרכבים קוליים, המוזיקה העממית כעולם אחד ובו מוזיקאים ישראלים ואורחים מכל העולם.

אנט סלין יזמה את הפסטיבל בעקבות הכרות ממושכת עם אביגיל ארנהיים, שהצטרפה לרעיון בעת שעבדה  במוזיאון תל אביב לאמנות כמנהלת תוכניות המוזיקה. יחד הן הובילו את הפסטיבל מראשיתו. ביוני 2017 הלכה אנט לעולמה והותירה מאחוריה מפעל מפואר שממשיך את דרכו בהשראתה. אביגיל בנתה את התוכנית של פסטיבל זה עם מוזיקאים מחו"ל ומוזיקאים ישראלים שהיוו חלק בעולמה של אנט. העיסוק בהכנת הפסטיבל יוצר כל שנה מחדש אפשרויות רבות בהפעלת הדמיון ובהאזנה להרכבים חדשים וכישרונות חדשים בסצנה המוזיקלית בעולם.

זו השנה ה 21 לקיומו של הפסטיבל.

הפסנתר והקול האנושי מלווים את הפסטיבל מראשיתו כחוט השני.

אביגיל ארנהיים , מנהלת הפסטיבל ממשיכה בחיבורים שאפיינו את הפסטיבלים הקודמים.

חיבורים בין הבינלאומי למקומי, בין הקאמרי לתזמורתי ובין המוקדם למודרני.

בנבחרת האמנים , אורחים רבים מחו"ל,  תזמורות קאמריות ישראליות והרכבים קאמריים מובילים.

 

בין האמנים: טריו ג'אז ענת פורט, אנסמבל גלעד אפרת, התזמורת הקאמרית הישראלית, סימפונט רעננה, תזמורת הבארוק ירושלים, פסנתרנים זוכי תחרויות בינלאומיות , אנסמבל בארוק מצרפת וזמרים סולנים מהארץ ומחו"ל

 

השנה, יתקיים הפסטיבל לראשונה בשיתוף עם  פסטיבל אפוס לסרטי אמנות וביחד ניצור אירוע רחב היקף באולמות המוזיאון  ובאולם צוקר.

 

הצטרפו אלינו לשבוע שיישאר אתכם כל השנה!