אנט סלין

2017 - 1939

זמרת סופרן, אמנית פלסטית ומנהלת אמנותית

אנט סלין גדלה בסביבה עתירת תרבות שהועשרה על ידי לימודי האמנות והמוזיקה. היא למדה אמנות גרפית בבית הספר לעיצוב פרסונס בניו יורק, ובעידודו של וולטר לג למדה זמרה במילנו.

אנט נולדה בלוקסמבורג בשנת 1939 לפני פרוץ מלחמת העולם השניה ועברה עם הוריה לגור בברזיל. לאחר מסע נדודים בארצות רבות, עלתה ארצה בשנת 1973 והתיישבה בתל אביב. כאן עבדה כזמרת באופרה הישראלית בהנהלתה של אדיס דה פיליפ. אנט, קשובה לעולם מתוך עשיה אמנותית מאד מעודנת, בחרה במוזיקה כדרך חיים והופיעה בהרבה מפסטיבלי המוזיקה החשובים ביותר באירופה, בצפון אמריקה ובדרומה.

אנט ירשה את אהבתה הנלהבת לאמנויות מהוריה המנוחים; פליציה היתה פסנתרנית מחוננת, שזכתה לשבחים ולשם בינלאומי ומרקוס מיזנה, בעצמו צייר, ניחן בעין אסתטית בלתי רגילה. הורים אהובים אלה, בנו יחדיו אוסף אמנות נהדר המצוי כיום בישראל, והמוצג במוזיאון תל אביב לאמנות, בעיקר הודות ליוזמתה של בתם אנט.

כזמרת סופרן הקליטה אנט את האופרה "לואיזה מילר" מאת ורדי, בחברת התקליטים דקה יחד עם מונסראט קבאיה ולוצ'יאנו פאברוטי. עם פליציה בלומנטל, אמה, הקליטה את כל שירי שופן ומלחינים פולניים אחרים. מתוך אהבתה למוזיקה ובזכות רפרטואר השירים המגוון שלה – הכולל שירים ידועים ונשכחים כאחד – שליטתה בשמונה שפות וקולה המחונן, נעשתה לזמרת קלאסית ייחודית.

בשנת 1991 לאחר מות אמה הנערצת, נאותה אנט להצעתו של ראש העיר דאז שלמה להט והשתתפה בהקמתו מחדש של מרכז המוזיקה ברחוב ביאליק , על ידי קרן תל אביב לפיתוח – אשר עם חנוכתו בשנת 1996 נושא את השם "מרכז למוזיקה וספרייה על שם פליציה בלומנטל".

בשנת 1998 ייסדה אנט את עמותת פליציה בלומנטל למוזיקה, במטרה לקדם את הפעילות המוזיקלית באולם שבמרכז. בנוסף, הגשימה חלום ישן בכך שיצרה פסטיבל שנתי למוסיקה קלאסית במוזיאון תל אביב לאמנות, אשר חוגג בשנת 2018 את שנתו ה – 20 אנט עודדה באופן פעיל אמנים ומוזיקאים צעירים וחלקה עמם את התלהבותה ממוזיקה.
מתוך הוקרת התמיכה הנדיבה וידידותה, ויחסיה המיוחדים עם המוזיאון, כמו גם תרומתה לאמנויות התרבותיות של תל אביב, העניק לה חבר הנאמנים של המוזיאון את התואר "עמית כבוד" לשנת 1996, ובשנת 2010 הוענק לה בהוקרה אות "מפעל חיים". בשנת 2017 קיבלה את אות "יקיר תל אביב"

אנט נפטרה ב 3.6.2017 ביום הולדתה ה – 78 בתל אביב.