30 אפר

הרכב אקוט

ארגון גג | אמנים

הרכב אקוט   יוצרים: גלעד ואקנין וענבל ג'משיד

ההרכב הירושלמי אקוט מלחין מוזיקה מקורית לשירי משוררים. אקוט משלבים בין המוזיקה האנדלוסית והערבית הקלאסית המקור הינו אוסף קטן של לחנים לטקסטים הקשורים בשכונת הקטמונים  משוררים הם  תושבי השכונה.  ההרכב הוציא לאור את האלבום ״מספיק דיברנו על אהבה" על פי שירו של המשורר אלמוג בהר שעוסק ברומן המיתולוגי שספק אם התרחש בין אום כולת׳ום לבין אחד מכותבי שיריה, אחמד ראמי.

יצירה נוספת היא ״יש אלוהים בעמק״, אורכה כשעה ויש בה מקאמים, מבנים מסורתיים, מאווהלים, תאקסימים ועוד.

היוצרים והנגנים

ענבל ג׳משיד, זמרת ויוצרת, גדלה בירושלים ולמדה בתיכון למדעים ולאומנויות במגמת מוסיקה שם התנסתה לראשונה בהלחנת ״מוסיקה אמנותית״ עם מורים כמו ישראל שרון, אנדרה היידו ומיכאל וולפה. ענבל היא בוגרת תואר ראשון בקומפוזיציה ותואר שני בשירה במחלקה הרב תחומית שם למדה שירה ערבית עם סמי ח׳שיבון, באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים

הגיטריסט והיוצר גלעד ואקנין גדל גם הוא בירושלים והוא בוגר תואר ראשון בקומפוזיציה מהאקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. לפני כחמש שנים החל ללמוד מוסיקה אנדלוסית אצל נינו ביטון והתמחה במוזיקה אלג׳יראית כשהוא מנגן על גיטרה או על מונדול, כלי פריטה אלג׳יראי. לפני שנתיים גלעד הקים את ״דוניא״ אותו הוא מנהל כיום, מרכז ללימודי מוזיקה לילדים – הקונסרבטוריון הראשון למוזיקה מזרחית בירושלים.

אביתר חרמש הוא נגן קונטרבס, בס חשמלי ומפיק מוזיקלי. תלמידם של מירב רעואל-מויאל וחגי בליצקי, אביתר חוקר את המרחב הטונלי והריתמי שבין מזרח למערב.

הצ׳לנית עדן ג׳משיד , בוגרת קונסרבטוריון הסדנה ומגמת המוסיקה של הצוללת הצהובה,

למדה מוזיקה אנדלוסית אצל הכנר אלעד לוי. עדן חברה באקוט מיום הווסדו.

טל אברהם, חצוצרנית ילידת ירושלים, בוגרת האקדמיה למוזיקה ולמחול בעיר. השתלמה בלימודי חצוצרה אצל ג׳רום קאלט בניו-יורק.

יוהנה ריטמולר ילידת גרמניה, חייה כעשר שנים בארץ. בוגרת האקדמיה למוזיקה ולמחול ירושלים ו״מוסררה״ – מרכז למוזיקה מן המזרח