יובל צורן

יובל צורן, מנצח

יובל צורן הוא אחד מהמנצחים הישראלים הצעירים הבולטים של דורו. הוא בעל רפרטואר רחב ומגוון, פעיל במיוחד בתחומי האופרה והמוסיקה החדשה וזוכה לשבחי הביקורת המקומית והבינלאומית על הופעותיו. יובל כיהן כ מנצח בית באופרה של פרנקפורט , היה חבר בתכנית לאמנים צעירים של האופרה המלכותית קובנט גארדן בלונדון , והופיע עם תזמורות ואנסמבלים מובילים ובפסטיבלים מרכזיים בארץ, באירופה ובצפון אמריקה. יליד 1976 ,יובל צורן הוא בוגר האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים בפסנתר (פרופ׳ בנימין אורן) ובניצוח (פרופ׳ מנדי רודן ז״ל), ושל הסטודיו הלאומי לאופרה בלונדון .

במהלך הזמן שבילה באופרה המלכותית בלונדון היה חלק מהצוות המוסיקלי של בית האופרה בהפקות רבות ושימש כעוזר מנצח למנהל המוסיקלי סר אנטוניו פפנו . מאז שעזב את האופרה המלכותית הרחיב את הרפרטואר שלו תוך עבודה עם מנצחים מהשורה הראשונה. בשנת 2008 מונה להיות מנצח הבית באופרה של פרנקפורט לאחר הופעת הבכורה שלו בהפקה חדשה של האופרה הוורד הלבן של אודו צימרמן, מינוי שהחזיק בו עד 2012 . במהלך תקופתו בפרנקפורט ניצח על הפקות רבות של רפרטואר מגוון ורחב ביניהן לה טרוויאטה, חסדו של טיטוס, נישואי פיגארו, חליל הקסם, טריטיקו, השודדים, בטבעת החנק, אוון וינגרייב ועוד. כמו כן ניצח על מספר פרוייקטים מיוחדים בהפקות בכורה.. כמנצח אורח, הופיע יובל צורן עם האופרה הישראלית, האופרה באולדנבורג , האופרה של פרנקפורט, האופרה המלכותית, קובנט גארדן הביאנאלה במינכן, הרוהר טריינאלה, חג המוסיקה הישראלית ועוד. הוא עבד עם תזמורות מובילות כמו תזמורת פילהרמוניה בלונדון, התזמורת של עידן התבונה, התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור, התזמורת הסימפונית הברזילאית, התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון ותזמורת קאמרטה ירושלים כמו גם עם אנסמבלים מובילים

יובל צורן פעיל גם כפסנתרן ובימים אלה הוא עובד על השלמת אלבום הסולו הראשון שלו LANDSCAPES שיכלול יצירות מאת וילה לובוס, ינאצ׳ק, מסייאן וסַמיר עוֹדֵה תַּמימי, הוקלט במרכז באנף לאמנויות באלברטה, קנדה ויראה אור בנובמבר 2019 תחת הלייבל הבריטי .Rubicon Classics בשנים האחרונות מקדיש יובל חלק מזמנו לחינוך ועובד באופן קבוע עם תכנית דייויד גולדמן למוסיקאים צעירים מטעם המרכז למוסיקה משכנות שאננים , עם פרוייקט תדרים ומפגשים עכשוויים של אנסמבל מיתר, מלמד ניצוח באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ומנהלה המוסיקלי של התזמורת הסימפונית ע״ש מנדי רודן.