14 נוב

12.3.19 FOUND FOOTAGE

אירועי המרכז, פועם בהיכל

אנסמבל ניקל (ישראל) בשיתוף פעולה עם הבמאי פיטר צ‘רקסקי (אוסטריה).

ערב של Sound & Vision בו מלחינים צעירים בולטים מהארץ והעולם הוזמנו לעבוד עם הבמאי הנודע פיטר צ'רקסקי וליצור מוזיקה חדישה לטרילוגית הסרטים שלו – Cinemascope. בטרילוגיה – מהחשובות שביצירותיו – עובד הבמאי עם חומרי קולנועים איקוניים (למשל "רכבת נכנסת לתחנה של האחים לומייר) – מעבד, מפרק ומכפיף אותם לצורכי השפה הקולנועית הייחודית לו ומכאן גם ההיגיון בפירוק מרכיב הסאונד של סרטיו והעברתו למדיום ויזואלי חי. בהתאמה כתבו המלחינים מוזיקה שניתן "לראות". למשל המלחין סימון לופלר (דנמרק) מלביש את חברי האנסמבל באביזרים ההופכים את חברי האנסמבל לציפורים מנופפות כאשר משק "הכנפיים" שלהם ביחד עם פעמונים מהווים את המוזיקה לסרט. המלחינה קלרה יאנוטה (איטליה) מפזרת את חברי האנסמבל על הבמה מאחורי שולחנות עבודה עליהם "כותבים/יוצרים" משטחי סאונד ברקע הסרט.

עבודות נוספות במהלך הערב פרי עטם של ז'וליאן מלאוסנה (צרפת), יואב לוי (ישראל), ג'ואן גומז (ספרד) ומירלה איביצ'ביץ' (קרואטיה) עושות שימוש במחשבים, באלקטרוניקה חיה, תאורה ואביזרים כחלק מטשטוש ההירכיה שבין תמונה וסאונד.

אולם צוקר, היכל התרבות תל אביב

יום שלישי,  12.3

בשעה 19:30  טרום קונצרט – הרצאה על ז'אנר הקולנוע Found Footage עם חן שינברג – אוצר של קולנוע ניסיוני, קולנוען, אמן ומרצה. אצר תוכניות רבות של קולנוע ניסיוני בסינמטקים וסרטיו הוצגו במוזיאון הקולנוע של אוסטריה, בגלריית וייטצ'אפל בלונדון, בפסטיבלים רבים ברחבי העולם ובתערוכות יחיד וקבוצתיות בארץ.

בשעה 20:30. – קונצרט והקרנה

לצפייה

לכרטיסים


0 Comment

Would you like to join the discussion? Feel free to contribute!

Write a Reply or Comment