03 ינו

תזמורת הבארוק ירושלים

חדשות ועדכונים

תזמורת הבארוק ירושלים, שתוארה כ"אם כל הרכבי הבארוק בישראל", היא התזמורת הראשונה בארץ המנגנת מוסיקת בארוק בכלי נגינה תקופתיים, בדרכי הביצוע ובטכניקות הנגינה שהיו נהוגות באותם הימים. התזמורת נוסדה בשנת 1989 על ידי נגן הצ'מבלו והמנצח פרופ' דוד שמר, מנהלה המוסיקלי עד היום. החל משנת 2006 מכהן מאסטרו אנדרו פארוט מאנגליה כמנצח לשם כבוד של התזמורת.
התזמורת מקיימת סדרות קונצרטים ברחבי הארץ: באולם ימקא בירושלים, באולם צוקר שבהיכל התרבות בתל אביב ובאתרים שונים בחיפה. כמו כן מופיעה התזמורת בקונצרטים מיוחדים במסגרות שונות בהן פסטיבלים, סדרות קונצרטים ועוד. תכניות התזמורת מציגות את מיטב יצירות מוסיקת הבארוק והקלאסיקה המוקדמת, ממונטוורדי ועד באך, משיץ עד הנדל ומפרסל עד מוצרט. התזמורת שמה דגש גם על פעילות חינוכית ומקפידה לשלב כיתות אמן לסטודנטים, קונצרטים מודרכים לתלמידים וקונצרטי תלמידים במסגרות שונות.

בין אורחי התזמורת נמנים אמנים בולטים מאירופה ומארה"ב, מגדולי המבצעים של המוסיקה העתיקה בימינו, בהם:  אנדרו פארוט, רוברטו ג'יני, פיליפ פיירלו, מיכאל שניידר, ג'ושע ריבקין, קתי דברצני, פיטר הארווי, וולטר רייטר, אלפרדו ברנרדיני, אנריקו אונופרי, כמו גם מיטב המבצעים הישראליים של מוסיקת הבארוק.

התזמורת מקיימת שני פסטיבלים ירושלמים: פסטיבל באך בירושלים שמתקיים מדי שנה סביב תאריך לידתו של י.ס באך בחודש מרץ ופסטיבל "פנטזיה קולית" – פסטיבל קיץ שמתקיים בכל שנה אי זוגית ונותן את מרכז הבמה לקול האנושי.

התזמורת הופיעה בסיור קונצרטים מוצלח בגרמניה במאי 2018 ובספטמבר הקרוב תופיע שוב בגרמניה בתכנית שבמרכזה מוסיקה יהודית מתקופת הבארוק.
הקלטות התזמורת כוללות, בין השאר, את האורטוריה "הגר וישמעאל" (אלסנדרו סקרלטי).

תזמורת הבארוק ירושלים נתמכת על ידי מינהל התרבות במשרד התרבות והספורט ועל ידי אגף התרבות של עיריית ירושלים.

ניצן אלון, מצו סופרן ינואר 3, 2019 קרן מוצרי, סופרן ינואר 3, 2019