11 יונ

פסטיבל צליל מעודכן 29.6 – 4.7

אירועי המרכז, ארגון גג | אירועים

תכניה:

29 ביוני, יום שבת, גלריה שלוש לאמנות עכשווית – תל אביב

10:30 – 17:00 | יום עיון: “הדחקה, צנזורה, שכחה“.

10:30 צליל מעודכן: ”הרמת מסך“

קבלת פנים והצגת הפסטיבל בהנחיית ענת ויקס

רומן האובנשטוק רמתי, Konstellationen #1 לשני מופיעים (1971)

10:45

הרצאה: ד"ר אסף שלג (האוניברסיטה העברית) – ”צללים היסטוריוגרפיים והתניות מוזיקולוגיות“

רומן האובנשטוק רמתי, Konstellationen #2 לשלושה מופיעים (1971) 

12:15 

שיחה: "המכונה הזו הורגת פשיסטים (וצדה קרנפים)“ – ירון דויטש בשיחה עם הבמאי, הסופר והעיתונאי חיים שדמי  

לואיס וירק, Go Guitars לגיטרה חשמלית ופסקול (1981)

14:30

"שולחן עבודה": המוזיקולוגיות נועם פלג וענבר שיפרין מארחות לשיחה את המלחינים אבשלום אריאל, אמנון וולמן, מעיין צדקה ויאיר קלרטג לרגל יציורתיהם החדשות בפסטיבל

אמנון וולמן, No Turn לארבעה מופיעים ורמקולים (2019) בכורה

16:00 

הרצאה: ”4 מבטים מוזיקליים על השתקה ושקט“ עם רבקה זולה, אורי יעקוב, אורי עגנון ןטורביורן אוטרסן

רומן האובנשטוק רמתי, Konstellationen #3 לארבעה מופיעים (1971)

מבצעים בהופעות: אילן וולקוב, אמרי טלגם, דניס סובולב, אולי פוסנגר, מעין צדקה 

לאורכו של היום:

FRAGMENTS (שברירים) תערוכה מאת טל אמיתי-לביא ואמיר תומשוב

Cut it Out פרויקט קולנוע שיזם מכון גתה תל אביב בו במאים משפיעים מהארץ העולם יצרו סרטים בני 45 שניות על צנזורה 

I come out of your sleep עבודת סאונד מאת רות‘ אנדרסון לארבעה רמקולים 

Konstellations הצגת פרטיטורות ועבודות גרפיות מאת המלחין רומן האובנשטוק רמתי

1 ביולי, יום שני, אולם התיבה – יפו 

20:00 | רביעיית דיוטימה (צרפת)

בלה ברטוק, רביעיית מיתרים מס. 4 (1928)

רבקה סאונדרס,Unbreathed לרביעייתמיתרים (2017)

הלמוט לכנמן, רביעיית מיתרים מס. 3, גרידו (2001/2)

22:00 | הייפר דואו (שווייץ)

וולפגנגהייניגר, Heimat 2 לקלידיםומערכתתופים (2019)

אינטרלוד | דניאל ז‘ישי, glissando אטיוד אלקטרוני #1(2017)

שרהנמטסוב, White Eyes Erased לקלידיםומערכתתופים (2014/15)

אינטרלוד | דניאל ז‘ישי, clapping אטיוד אלקטרוני #2(2017)

יואב חורב –Heatwave לסמפלר ומערכתתופים (2019) בכורה

אינטרלוד | דניאל ז‘ישי, money note אטיוד אלקטרוני #3(2017)

זילגרימטרהוזוליאןמרגוז, Cadavre exquis לקלידיםמערכתתופיםווידאו(2019)

סימוןסטיןאנדרסון, Difficulties Putting it into Practice לשנימופיעיםווידאו(2007)

אינטרלוד | דניאל ז‘ישי, goodbye אטיוד אלקטרוני #4(2017)

2 ביולי, יום שלישי, אולם התיבה – יפו  

20:00 | אנסמבל מוזיקפאבריק (גרמניה)

רבקהסאונדרס, Quartet לקלרינטבסאקורדיוןקונטרבסופסנתר(1998)

מרדכי סתר, The Double לקלרינטופסנתר (1986)

רבקהסאונדרס, Fury לקונטרבססולו (2005)

יאיר קלרטג, Keep cool but care לקלרינט בס, אקורדיון, קונטרבס וקלידים (2019) בכורה

21:30 | מרתון רביעיות

ג‘ולייט פרייזר (אנגליה), אולי פוסנגר (אוסטריה), אולריך לופלר (גרמניה)

אנטואן פרנסואז, ז‘יל גרימטרה, ז‘וליאן מרגוז (שווייץ)

ערן בורוביץ‘, אור סיני, מעיין צדקה, נדב מייזל, אמרי טלגם (ישראל)

סטיברייך, Four Organs לארבעמקלדותושייקר (1970)

מילטון בביט, Philomel לסופרןופסקולקוואדרופוני(1964)

מעיין צדקה, Jeduah (or: The Vegetable Lamb of Tartary) לארבעה קונטרבסים, קולנים ועלים מוגברים (2019) בכורה

3 ביולי, יום רביעי, אולם התיבה – יפו 

20:00 | ג‘ולייט פרייזר (אנגליה), ניקל (ישראל) 

אולי פוסנגר (אוסטריה), קרסימיר שטרב (בולגריה), אבשלום אריאל (ישראל)

ביאט פורר, Lotofagos לסופרןוקונטרבס(2006)

אבשלום אריאל, Shirim לקול, גיטרה חשמלית ואקורדיון (2018) בכורה

ברנרד לאנג,DW16 לסופרן, סקסופון, מערכת תופים וקלידים (2004)

22:00 | שירה לגמן (ישראל)  

מייקל פיסארו, Barricades לפסנתר ואלקטרוניקה (2018/19) בכורה

4 ביולי, יום חמישי, אולם התיבה – יפו 

20:00 | אנסמבל מוזיקפאבריק (גרמניה)

קרלהיינץ שטוקהאוזן, Mikrophonie I לטם טם, שני מיקרופונים ושני פילטרים (1964)

ג‘ון קייג‘, Four6 לארבעהמבצעים (1992)

21:30 | אילן וולקוב, אנסמבל פיקטה (ישראל)

אלוין לוסייה, Tel Aviv-Jaffa Memory Space #1 לאנסמבל (1970)

רומן האובנשטוק רמתי, Konstellationen לאנסמבל (1971)

פיקטה, Musica Ficta #1 לאנסמבל (2019)בכורה

ג‘ניפר וולש, Zusamenn ii לאנסמבל (2015)

אלוין לוסייה, Tel Aviv-Jaffa Memory Space #2 לאנסמבל (1970)

02 – 04 ביולי, ימים שני, שלישי ורביעי, מכון גתה – תל אביב

12:00—16:00 | “שאלות עכשיו“

במהלך הפסטיבל יתקיימו סמינרים מוזיקולוגיים במכון גתה בהנחייתם של ד"ר אסף שלג (האוניברסיטה העברית בירושלים) ופרופ' כריסופר פוקס (אוניברסיטת ברונל, אנגליה). הסמינרים מיועדים לקבוצה שנבחרה מראש של סטודנטים למוזיקולוגיה לתארים מתקדמים, ועם זאת הדיונים פתוחים להאזנה לקהל הרחב.

בכל יום, החל מהשני ביולי, יידונו היצירות שבוצעו ביום הקודם ולאחר מכן יוקדש מרבית היום לנושא מרכזי אחד. יום הדיונים הראשוןיוקדש לשאלה מהי עכשוויות (Contemporaneity) במוזיקה תוך עיון בטקסטים מוזיקולוגיים ובספרות מחקרית של היסטוריה של אמנות עכשווית. היום השני, בהתאם לנושא הפסטיבל של רביעיות אלטרנטיביות, יוקדש לאנליזה שלMikrophonie I של קרלהיינץ שטוקהאוזן ולרביעייה לאקורדיון, קלרניט, קונטרה בס ופסנתר של רבקה סאונדרס. היום האחרון יידון בהכלת ריבויים בשפה המוזיקולוגית במחקר על המוזיקה של ההווה. בסופו של יום זה תתקיים הרצאת אורח של פרופ' לב קובליאקוב (פרקלנד קולג', ארה"ב) על האבולוציה של השפה המוזיקלית והחשיבה הצורנית במוזיקה מודרנית ועכשווית.

כרטיסים בטלפון: 03-6201185 או 036822403

כתובות האירועים: 

”התיבה“, שדירושלים 19, יפו

"גלריה שלוש לאמנות עכשווית", מזא“ה 7, תל אביב

"מכון גתה", בית אסיה, ויצמן 4, תל אביב

מחירי כרטיסים:

מנוי משולב: 270 ש"ח

כרטיס חופשי יומי: 80 ש"ח

אירוע פתיחה – רביעיית דיוטימה: 65 ש"ח 

הייפר דואו: 50 ש“ח

אנסמבל מוזיקפאבריק – סאונדרס, קלרטג, סתר (02.07): 65 ש“ח

מרתון רביעייות – רייך, באביט, צדקה: 50 ש“ח

ניקל, פרייזר, פוסנגר, שטרב ואריאל: 65 ש"ח

רסיטל שירה לגמן: 50 ש"ח

אנסמבל מוזיקפאבריק – שטוקהאוזן, קייג‘ (04.07): 65 ש“ח

אנסמבל פיקטה ואילן וולקוב : 50 ש"ח

יום עיון: 20 ש"ח או כניסה חופשית לכל הרוכשים מראש כרטיס יומי או מנוי לפסטיבל