13 יונ

חזרה הביתה. ינון מועלם. 5.7.19 באולם ענבל

ארגון גג | אירועים, חדשות ועדכונים

נגן העוד וכלי ההקשה ינון מועלם חוזר עם אלבום אתנו-ג'אז חדש ומפתיע. זוכה פרס אקו״ם 2019!

לאחר שנים בהן הייתי שקוע בסגנונות השונים של המזרח התיכון, מוזיקת ה'מקאם' מהתקופה העות'מאנית, מוזיקה ערבית ומוזיקה יהודית מסורתית החלטתי לפתוח פרק חדש במסעי המוזיקלי", אומר מועלם. "החלטתי לשלב את כל מה שצברתי באמתחתי עם הג'אז המערבי וליצור את 'לחזור הביתה'. יחד עם החמישייה שלי אני יוצא מהמרחב הישן והמוכר כנגן כלי הקשה ונשען על העוד ככלי מוביל בנוסף לכלי ההקשה והשירה".

האלבום 'לחזור הביתה' משקף את געגועיו של מועלם לביתו בישראל לאחר שנים של מגורים באיסטנבול בו מועלם מציג את מבטו האופטימי, דווקא בסביבה התזזיתית של המזרח התיכון, ובזמן בו סיכויי השלום הולכים ומתרחקים. מופע זה מבליט את כשרונו של מועלם כמספר סיפורים מוכשר – במוזיקה ובשירים שחיבר ובאלה שעיבד ומבצע. שירים אלה מגוללים את קשת רגשותיו של מועלם – מלאים בחום ובעוצמה רגשית אך מביעים גם עצב ותסכול.

החמישייה של ינון מועלם תציג במופע זה את לחנו של מועלם לשיר "אנטליה" של המשורר רוני סומק, עיבוד מקסים לבלדה האלמותית Perfect Day של גיבור נעוריו של מועלם, לו ריד, בו מועלם שר יחד עם הזמרת סיוון הדס, כמו גם את הבלדה "שתיקת השלום", שנוצרה בעקבות תסכולו של מועלם " לנוכח המצב העגום של השלום החמקמק באזורנו" . בנוסף, מועלם והחמישייה יבצעו את היצירה המרגשת הנושאת את שם המופע, "לחזור הביתה", עיבוד ל"פזמון ליקינטון" של לאה גולדברג ורבקה גוילי וחידוש לשיר של לאה אברהם "מנשות המדבר". ילוו את מועלם הזמרת סיוון הדס, הפסנתרן והמעבד המוזיקלי אוראל אושרת, נגן הקונטרבס מני וולט, ונגן כלי ההקשה מעיין דוארי.

לרכישת כרטיסים: 03-5173711 inbal.smarticket.co.il

מיוחד למכותבי מרכז פליציה בלומנטל – קוד ההטבה 4545 במחיר 45 ש"ח לכרטיס