15 מרץ

אנסמבל ינון מועלם

ארגון גג | אירועים

המוזיקאי ינון מועלם יוצר בין תרבויות. כמלחין, כמבצע וכיוצר, הפיק והוציא לאור 8 אלבומים וגם את הספר ״איסטנבול-תל אביב״. המוזיקה שלו זכתה וזוכה לשבחים רבים ממבקרי מוזיקה וכתבי עת בארץ ובעולם. ינון היה אחראי מוזיקלית על פרויקטים רבים המשלבים בין מוזיקאים ישראלים למוזיקאים מסגנונות מגוונים בתחום האתני העכשווי. בנוסף להופעותיו בפסטיבלים ואולמות קונצרטים בישראל הוא מיצג את ישראל בפסטיבלים ברחבי העולם ומשתף פעולה עם נציגויות ישראל בבירות השונות. בשנת 2007 הופיע באולם הפילהרמונית של באקו לציון היחסים בין ישראל לאזרבייג׳אן בקונצרט שהוקלט ושודר בטלוויזיה האזרית. לינק להופעה. https://www.youtube.com/watch?v=lK7wFDQ2K6w

 

"ברצוני לעדכן אתכם בשני הופעות השקה בארץ של חמישיית ינון מועלם אבל ברשותכם ארצה לספר לכם את הסיפור מאחורי ההרכב. ובכן… הכל התחיל כשהרמתי טלפון לפסנתרן והמעבד המוזיקלי המוכשר אוראל אושרת. נפגשנו והתחלנו לעבוד על יצירות ורעיונות שונים ובהמשך אוראל עיבד את רוב הקטעים שברפרטואר. לאחר מכן הצטרף המקישן הנהדר מעיין דוארי ויחדיו הופענו במופע ראשון בפסטיבל העוד של צוותא. עבורי זה היה מרגש ומאתגר כי זו הייתה הפעם הראשונה שבחרתי בעוד ככלי המוביל שלי ולא בכלי ההקשה. לאחר המופע הקשבתי במקרה לקולה של סיוןן אושרת (אשתו של אוראל) ונשביתי ביופיו. מייד הצעתי לה להצטרף למסע ולבסוף הצטרף גם נגן הקונטרה הבס הנהדר והסקרן מני וולט. אז..באוקטובר אנחנו משלימים את הקלטות האלבום ״חזרה הביתה״ ואז כאמור שני מופעים בישראל ובהמשך גם מסע הופעות בתורכיה. הרפרטואר המגוון נע בין רוני סומק ל-Lou Reed. בין לאה אברהם ללאה גולדברג ויצירות מקוריות שכתבתי עבור הפרוייקט.

אומרים ״אין הנחתום מעיד על עיסתו״ אבל לדעתי ״העיסה מאוד ״טעימה לאוזן״:)

נשמח שתבואו לראות אותנו!"

ינון

 

 בית הקונפדרציה י״ם, יום חמישי ה-25 באוקטובר 20:30

http://www.confederationhouse.org/page_18560

 

בית היוצר תל אביב, יום שישי ה-26 באוקטובר 22:00

https://bama.acum.org.il/חמישיית-ינון-מועלם-back-home/

 

חזרה הביתה – וידאו קליפ

https://www.youtube.com/watch?v=3DBJbMFN_qw

 

Perfect Day -Video Clip

https://www.youtube.com/watch?v=kCxKaqWwJrs

" מפגש הלבבות הוא אלבום נהדר שמקדם סובלנות בין דתית ובית תרבותית. מומלץ בחום להקשיב לכל מי שמעוניין לשמוע מה קורה כששוברים מחסומים."

מגזין סונגליינס, מאי 2016

"אם עתיד האנושות היה נקבע על פי המהלכים של המוזיקאי ינון מועלם היה שורר בעולם שלום קוסמי"   מבקר המוזיקה יוסי חרסונסקי

"ינון מועלם בונה גשרים על מים סוערים. המוזיקה שלו מחברת באהבה בין תרבויות הים התיכון"      רוני סומק, 2016

ינון מועלם אתר רשמי www.yinonmuallem.net

מפגש הלבבות וידאו רשמי: https://www.youtube.com/watch?v=NR1VTUIToFs