15 מרץ

אנסמבל טמפרה

ארגון גג | אמנים

אנסמבל טמפרה נוסד בשנת 2012

גן לב, סקסופון

יגאל מלצר, חצוצרה

עמית דולברג, פסנתר

תומר יריב, כלי הקשה

ארבעה מוסיקאים ישראלים קלאסיים נפגשו ליצירת הרכב מוסיקלי חדשני. צירוף הכלים חצוצרה, סקסופון, פסנתר וכלי הקשה הוא מיוחד בסצנה של הקונצרטים הקלאסיים וגם בתחום המוזיקה העכשווית. חברי ההרכב, כולם סולנים מובילים בדרכם האישית ובמוסדות מכובדים אחרים, נרתמו למלאכה. בחירת הרפרטואר נסבה על טעמם של חברי טמפרה והיא מתבססת על שאיפה לאיכות מוסיקלית וגיוון.

העיבודים של יצירות קלאסיות ידועות לטובת הקונצרטים של האנסמבל נעשים על ידי מעבדים ברמה הגבוהה ביותר והזמנת יצירות נעשתה אצל המלחינים הישראלים יוסף ברדנשווילי וארי בן-שבתאי.

האנסמבל מופיע בקביעות בהיכל התרבות בת"א, במוזיאון ת"א, בקונסרבטוריון הישראלי, בתיאטרון    ירושלים, במרכז המוסיקה משכנות-שאננים ועוד.

יחד עם אלו,הבאת המוסיקה לקהל רחב -מרוחק יותר מהמרכז, היא אחת ממטרותיו. כך, הופיעה טמפרה בשדה -בוקר, פאב "הפטריה" בקיבוץ דן, סינמטק ראש-פינה ועוד..

חברי אנסמבל טמפרה משמשים כמורים באקדמיות למוסיקה, במכללותלהכשרת מורים למוסיקה ובתחומי המוסיקה הסימפונית(יגאל מלצר) המוסיקה בת-זמננו (עמית דולברג) הסקסופון הקלאסי (גן לב) וכלי-ההקשה (תומר יריב) מובילים לשגשוג רב בתחומם. צעירים רבים בישראל נחשפים לראשוניות ולהתלהבות של טמפרה שמהווה עבורם השראה מוסיקלית וחברתית רבה.